ZEN COACHING

Indywidualny rozwój Twój i Twojego biznesu

ZEN COACHING

zen_w_zyciu_i_biznesie-07

Zen Coaching jest nowym podejściem do coachingu. U podstaw tego podejścia leży potęga współczesnego coachingu połączona z ponadczasową mądrością, opartą na przeżywaniu życia z łatwością, w przepływie i w spokoju.

Coaching jest  interaktywnym procesem, który pomaga klientowi w wykorzystaniu swojego potencjału do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Koncentruje się na tym, co jest teraz oraz ukierunkowany jest  na przyszłość i na rozwiązania. W coachingu istotną rolę tworzy relacja pomiędzy klientem a coachem. Coach wspiera klienta, na jego drodze do osiągnięcia celu, poprzez:

 • swoją obecność,
 • zadawanie pytań,
 • odkrywaniu wartości,
 • poszerzaniu świadomości,
 • wzmacnianiu mocnych stron.

ŚWIADOMOŚĆ

Świat pędzi i rozwija się. Obecnie w świecie zachodnim następuje pęd za wszystkim. Z tego pędu wyrasta jednak potrzeba zatrzymania się i dalszego rozwoju, ale już nie rozwoju – wiedzy czy kompetencji, lecz Świadomości, która jest źródłem wszystkiego.  Świadomość w jakim kierunku chcę podążać, świadomość źródła problemu z jakim się stykam, świadomość swoich prawdziwych pragnień i potrzeb, świadomość tego kto doświadcza obecnej chwili.

Zen Coaching zakłada, że podstawową potrzebą lub pragnieniem wszystkich ludzi jest być połączonym z samym sobą oraz znalezienie wytchnienia jako Świadomości, którą wszyscy jesteśmy. Wszystko to, co postrzegamy jako problemy, to zewnętrzna manifestacja odłączenia od tego, kim naprawdę jesteśmy. Problemy znikają, gdy głęboko połączymy się z samymi sobą.

RELAKS W BYCIU

W społeczeństwie zachodnim, następuje przebudzenie, pragnienie życia „inaczej”, bardziej przy sobie, wolniej. Dlatego na plan pierwszy wysuwa się bardziej wartość „być” aniżeli „mieć”, choć ta druga również ma znaczenie. Proces rozwoju w zgodzie z mądrością ZEN to można powiedzieć ewolucja dalszego rozwoju osobistego. Rozwój zgodnie z ZEN to „relaks w byciu”, integracja 5 składników – ciała, uczuć, wrażeń zmysłowych, funkcji umysłu oraz świadomości. Świadomość natomiast  zawiera  wszystkie pozostałe i stanowi podstawę ich istnienia. Integracja ta zawsze następuje w chwili obecnej, jest dostępna  tylko „tu i teraz”, dlatego bycie uważnym ma coraz to większe znaczenie w naszym świecie. Ta Świadomość pomaga również w integracji naszego życia pomiędzy „być”, a „mieć”, tak aby w końcu ZRELAKSOWAĆ SIĘ W SWOIM BYCIU.

POŁĄCZENIE ZE SOBĄ

Głównym celem Zen Coachingu jest wspieranie klienta  w rozpoznaniu jego prawdziwej natury jako świadomości wraz ze wszystkimi istotnymi jakościami tej świadomości takimi jak:

 • wolność,
 • miłość,
 • siła,
 • kreatywność,
 • przestronność.

Jest to osiągalne poprzez zanurzenie w chwili obecnej, bycie  w „tu i teraz”- zauważanie tego, co dzieje się w danym momencie oraz odkrywanie rozmaitych odczuć w ciele, które osadzają w rzeczywistości. Z tego miejsca mamy dostęp do naszej prawdziwej natury, omijamy warstwy przekonań i blokad, pojawia się świadomość prawdziwej istoty problemu, kontakt z czuciem chwili obecnej oraz prawdziwa natura świadomości pozwala i pomaga ruszyć do przodu, oraz podejmować decyzje w zgodzie ze sobą.

Większość z nas została tak uwarunkowana, by za wszelką cenę unikać bólu, dyskomfortu i podatności na zranienie. Zen Coaching pomaga stanąć twarzą w twarz z bólem i trudnościami, i odkryć skarb ukryty w tych niechanych odczuciach. Gdy widzimy i w pełni odczuwamy naszego emocje, stają się one portalami do wewnętrznego bycia. Gdy mówimy „tak” naszemu doświadczeniu takim, jakie jest ono, w tej chwili kładziemy kres zmaganiom i odkrywamy głębsze źródło wewnętrznego spokoju, obecności i mądrości.

Zen Coaching umożliwia wejście na drogę samopoznania i pozwala pełniej wyrazić nasza wrodzoną indywidualność w codziennym życiu, a świadomość i życie wg ponadczasowej mądrości doprowadza do wewnętrznej transformacji, dzięki której następuje głębsze i bardziej autentyczne połączenie ze sobą oraz innymi. Sprzyja to poczuciu, że życie i biznes jest przygodą, ciekawością i odkrywaniem – również wtedy gdy mamy kontakt z problemami oraz trudnymi emocjami. Same problemy jawią się jako możliwości, a świadomość świata wewnętrznego to potęga całego naszego istnienia.

DLACZEGO JEST TO WAŻNE W TWOIM BIZNESIE?

Jest to ważne ponieważ Twój biznes to przede wszystkim Ty. To Ty jesteś sercem całego biznesu. To Twoje marzenia, wizje, przekonania,, Twoje pragnienia go kreują i wyznaczają dalsze kroki jego rozwoju. Jak również to Twoje problemy, ograniczenia, blokady, przekonania, uwarunkowania powodują, że on nie idzie dobrze, Twoje problemy również na niego wpływają poprzez brak rozwoju, może problemy finansowe, ciągłą frustrację, stres i gonitwę. Dlatego tak ważne jest abyś był/a świadoma tego co wpływa na Twój biznes, i aby świadomie go Tworzyć z prosto ze swojego Serca.

W CZYM POMOŻE CI ZEN COACHING?

W rozwoju biznesu – Business Coaching

To proces, w którym przyglądamy się Twojemu biznesowi z różnych perspektyw. To moment poszerzania perspektywy oraz świadomości, przyglądniesz się co działa, a co nie, i razem wejdziemy na drogę rozwoju Ciebie i Twojego biznesu. Krok po kroku będziesz realizować plan, świadomie przyglądając się jak rzeczywistość reaguje na te zmiany. Jest to proces od wizji do realizacji, z bardzo szybkimi efektami. Nauczysz się postrzegać otoczenie w zupełnie inny sposób, oraz czerpać z tych informacji najwięcej ile się da tak, aby efekty były maksymalnie szybkie i zgodne z Tobą, ale również na drodze zaufania.

W byciu liderem z Sercem – Coaching Przywództwa

Znasz różne style przywódcze, ale żaden Ci nie odpowiada? A może nie znasz, ale i tak nie chcesz chodzić w cudzych butach? Proces coachingowy pomoże Ci być świadomym szefem, menedżerem, liderem i wypracować własny styl przywódczy, tak abyś w kontakcie z pracownikami był/a w pełni sobą, motywował/a, egzekwowała ustalone kwestie. To proces, który pomoże Ci doprowadzić do sytuacji, w której staniesz się liderem, za którym ludzie będą szli z wyboru, a nie konieczności.

W nauczeniu się postrzegania życia jako Przygody – Life Coaching

Twój biznes to przede wszystkim Ty. Zen Coaching jest indywidualnym rozwojem osobistym, rozwojem świadomości siebie, swoich emocji, myśli, przekonań, programów, marzeń, budowania poczucia własnej wartości. Zen Coaching pomaga żyć w zgodzie ze sobą, żyć tu i teraz podążając za marzeniami i pragnieniami. To proces często pozbywający się stresów i sprawiający, że z łatwością będziesz sięgał do swojego wnętrza i stamtąd czerpał moc, energię do bez-wysiłkowego działania, praz odpowiedzi na nurtujące pytania.

W kryzysie – Coaching Kryzysu

Czasem w życiu coś się wydarzy, co mocno nas zaskoczy – czy to biznesowo, czy prywatnie np. rozstanie, czy problemy w firmie. Takie sytuacje powodują głębokie i mocne emocje, lęki, stres które obezwładniają nasze działania oraz odpowiednie kontakty. Osłabienie emocjonalne ma ogromny wpływ na biznes. Można temu zaradzić poprzez proces Zen Coachingowy. To proces uświadamiania sobie tego co się wydarza, rozpuszczania „negatywnych” emocji i docierania do „pozytywnych” pokładów siebie. Kryzys to okazja do zmiany podejścia do życia oraz zmiany systemu myślenia, który je tworzy.

W rozwoju osobistym – Coaching Osobisty

To proces dwu-fazowy. Z jednej strony to proces, w którym rozwijasz swoje kompetencje miękkie lub twarde potrzebne Ci do osiągania celów, czy zwiększenia efektów. Z drugiej strony, to proces oczyszczania z blokad, które stoją na drodze do rozwoju życia i pracy w połączeniu ze swoim źródłem potencjału i mocy.

W tworzeniu relacji z przestrzeni serca – Coaching Relacji

Twój biznes i życie to również, a nawet przede wszystkim kontakty z ludźmi. Coachingowy Proces Relacji pomoże Ci Tworzyć relacje w biznesie i życiu oparte na przestrzeni serca, w myśl modelu win-win, jest to proces, w którym uczysz się postrzegania relacji i kontaktów przez pryzmat swoich potrzeb, jak również potrzeb drugiej strony. Jest to proces oparty na Porozumieniu Bez Przemocy Marshalla Rosenberga oraz głębokiej świadomości siebie. Relacje z przestrzeni serca poprawiają relacje, współprace, zaufanie, komunikację – ze współpracownikami, pracownikami, klientami, podwykonawcami, jak również w relacjach prywatnych.

JAKIE KORZYŚCI DAJE ZEN COACHING?

BIZNESOWE
 • dotrzesz do własnych, niepowtarzalnych odkryć i rozwiązań
 • swój biznes będziesz traktować jako drogę do wyrażania swojej indywidualności i kreatywności
 • sprecyzujesz swoje cele
 • rozwiniesz swój biznes
 • stworzysz atrakcyjną wizję tego co chcesz osiągnąć
 • nauczysz się działać bez-wysiłkowo
 • zwiększysz swoją efektywność
 • wzmocnisz zaangażowanie i motywację
 • zdobędziesz umiejętność dostrzegania i wykorzystywania sytuacji trudnych jako bramy do głębokiej transformacji i rozwoju
 • zdobędziesz umiejętność świadomego i łatwego radzenia sobie z problemami
 • rozwiniesz umiejętności podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą
ŻYCIOWE
 • odkryjesz swoje najgłębsze wartości
 • zwiększysz świadomość siebie i tego co dzieje się w Twoim wewnętrznym świecie, a który to jest źródłem sytuacji zewnętrznych
 • skonfrontujesz się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami
 • wyciszysz umysł z natłoku myśli
 • będziesz świadomy/a swoich  potrzeb i pragnień, i nauczysz się je zaspokajać
 • nauczysz się radzić  sobie ze stresem
 • będziesz podejmować decyzje w zgodzie ze sobą
 • zwiększysz satysfakcję z życia i pracy
 • zaczniesz żyć tu i teraz, doceniając chwilę obecną
EMOCJONALNE
 • zrozumiesz swoje emocje, i zdobędziesz umiejętność ich „wykorzystywania”
 • wejdziesz na nowy poziom samoświadomości
 • zdobędziesz zaufanie do siebie, rozwiniesz intuicję oraz głęboki kontakt z samym sobą
 • uzyskasz wewnętrzny spokój
 • zdobędziesz równowagę i wewnętrzną harmonię
 • zwiększysz poczucie wartości i porzucisz iluzje umysły, które ją blokowały
 • będziesz dobrze się czuć z samym sobą
 • będziesz czerpać radość i satysfakcję z życia
RELACYJNE
 • nauczysz się tworzyć relacje z poziomu serca
 • rozwiniesz empatię
 • nauczysz się komunikować tak, aby wyrażać swoje potrzeby, nie raniąc drugiej strony

ZEN COACHING W SZCZEGÓLNOŚCI JEST DLA CIEBIE JEŻELI:

Pragniesz zmian w swoim życiu i biznesie

Pragniesz równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym

Żyjesz w ciągłym stresie, pędzie i nie potrafisz się zatrzymać

Masz poczucie dużego ciężaru, praca Cię przytłacza

Pojawiają się silne emocje, które przeszkadzają Ci w pracy

Lekkość, spokój i radość nie są towarzyszami Twojej codzienności

Nie odczuwasz satysfakcji z tego co robisz, i ciągle towarzyszy Ci pustka lub brak spełnienia

Pragniesz podążać Własną Drogą rozwoju, aby docierać do źródła własnego potencjału

JAK WYGLĄDA PROCES?

moreflow_3

KROK 1. Dowiedz się czy coaching jest dla Ciebie

Nie wiesz czy coaching jest dla Ciebie? Zadzwoń. Podczas konsultacji telefonicznej opowiem czym jest coaching ze mną, jak wygląda współpraca pomiędzy coachem a klientem, a Ty opowiesz mi z czym do mnie przychodzisz i jakie są Twoje oczekiwania.

KROK 2. Podejmij decyzję

Następny krok należy do Ciebie. Decydujesz czy chcesz rozpocząć ze mną proces coachingowy. Jeżeli nadal nie jesteś pewna/y możesz umówić się na pojedyncza sesję, na której przeprowadzimy mini-sesję coachingową, aby sprawdzić czy coaching i praca ze mną są dla Ciebie. Taka pojedyncza sesja odbywa się bez zobowiązań, co do dalszej pracy ze mną.

KROK 3. Proces coachingowy

Już raczej nie krok lecz droga. Rozpoczniemy wspólną pracę. Na pierwszej sesji ustalimy zasady naszej dalszej współpracy oraz bliżej przyglądniemy się temu co chcesz osiągnąć.  Będziemy spotykać się regularnie na tzw. sesjach – 55 min. spotkaniach, podczas których razem z Tobą będziemy do tego co pragniesz osiągnąć. Czas procesu jest różny, może trwać od 1 do kilku miesięcy, a czasem wystarczy zaledwie kilka sesji. Sesje odbywają się stacjonarnie lub przez skype czy telefon. Sesje stacjonarnie odbywają się w MoreFlow we Wrocławiu – w miejscu, które rozwija na ul. Hubskiej, w przepięknej przestrzeni utworzonej z intencją rozwoju i pracy.

Sesja coachingowa przydaje się również w nagłych-jednorazowych sytuacjach wtedy gdy należy podjąć jakąś trudną i ważną decyzję.

KROK 4. Zakończenie procesu

Proces kończymy w momencie osiągnięcia przez Ciebie celu,  lecz to Ty decydujesz kiedy kończysz ze mną współpracę. Może to nastąpić nawet wcześniej przed osiągnięciem upragnionego przez Ciebie stanu np. wtedy gdy czujesz, że w dalszą drogę możesz iść już sam/a bez mojego wsparcia. Proces zawsze kończymy ostatnią sesją zamykającą cały proces.

moreflow_2

DLACZEGO ZEN COACHING A NIE INNA METODA?

Ponieważ w życiu nie chodzi tylko o osiąganie, o zdobywanie, celów czy pieniędzy w przyszłości. Życie to przede wszystkim Droga, to Przygoda, która wydarza się tu i teraz, nieumiejętność dostrzeżenia tego oraz nie podążanie za tą prawdą sprawia, że popadamy w stres, depresje, frustracje, gniew, nie czujemy spełnienia w życiu i w biznesie, doprowadza to do problemów w firmie, relacji, podupadamy na zdrowiu, mamy problemy finansowe. Czasem chcemy coś zmienić, ale nie ma już siły ponieważ nauczeni życiem ciągłą PRZYSZŁOŚCIĄ nie chcemy już tego powtarzać, możemy czuć się w potrzasku, a nie wiemy jak wejść na inną drogę. Dodatkowo widzimy, że inni biegną, żyją szybko i jakoś prosperują, i to dodatkowo sprawia w nas poczucie winy, bo myślimy, że coś z nami jest „nie tak”.

Zen Coaching jest odpowiedzią na to, daje możliwość do życia i prowadzenia biznesu w zgodzie ze sobą, w głębokim połączeniu ze sobą, w kierunku swojej wizji, ale w pełnym byciu i pracowaniu w tu i teraz, tak aby żyć w szczęściu i radości.

W końcu będziesz mógł się Zrelaksować w Swoim Byciu.

roslina
ŚWIADOMOŚĆ JEST PODSTAWĄ UDANEGO BIZNESU I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

ZAPROJEKTUJ BIZNES SERCEM

Wejdź na drogę wewnętrznej przemiany i rozwiń siebie i swój biznes