spelnienie_w_biznesie_czesc_5_format2

BIZNES MOIM SPEŁNIENIEM CZ. 5: TY = GŁÓWNE OGNIWO SPEŁNIENIA

Jeśli Ty masz się dobrze, to Twój biznes również.

Jesteś sercem  całego swojego biznesu. To Ty nadajesz mu kierunek, to Ty decydujesz o drodze, to Ty pielęgnujesz wartości, to Twoje poczucie wartości – lubienie/kochanie siebie, świadczy o Twoich rozmowach z klientami, z pracownikami, to w Tobie zapisane są programy, które Tobą sterują, to Ty decydujesz o pracownikach jakich zatrudniasz, to Ty decydujesz o atmosferze pracy i świadczenia usług, to Ty decydujesz o zasadach jakie wprowadzasz. Naprawdę jesteś sercem całego biznesu.

Ty również decydujesz o swoim spełnieniu, tylko Ty wiesz co daje Ci spełnienie. Co wypełnia Twoją wewnętrzną przestrzeń, co daje Ci satysfakcję, co Cię motywuje, co Cię de-motywuje, po co robisz to co robisz, po co w ogóle coś  robisz?😊

Lecz Ty to NIE TYLKO TY W BIZNESIE to również TY PRYWATNIE. To twoje relacje, związki, zdrowie, i związane z nimi również spełnienie, ale również problemy. Często zdarza się wśród moich klientów, że przychodzą z tematami biznesowymi, a większość procesów jednak zmienia kurs na sprawy prywatne (nie zawsze oczywiście) – dlaczego? bo to one są źródłem i to one są najważniejsze dla nas, to tam jesteśmy bardziej sobą, z tym światem prywatnym najbardziej się utożsamiamy, to on często daje nam poczucie szczęścia, albo powoduje wewnętrzne szarpanie, również emocjonalne. Ten prywatny świat jest też dla nas trochę tajemnicą: to jak radzić sobie w obliczu kryzysu, to jak budować relacje z przestrzeni serca, to jak dowiedzieć się czego pragnę jako prawdziwa ja, to dlaczego pomimo dobrego i skutecznego biznesu jednak nie uśmiecham się na co dzień – z reguły brak szkoleń odnośnie tych elementów, rodzice i rodzina również nas tego nie nauczyli, natomiast to jak skutecznie i efektywnie budować biznes jest niemalże na każdym rogu – fajnie, ale to jednak nie wszystko. W świat ten dorosły i biznesowy zabieramy ze sobą również nasze niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa, i choć czasem chcemy być tak bardzo dorośli i myślimy, że wpływy z dzieciństwa nie mają już na nas wpływu,  to jednak okazuje się, że nasze dorosłe życie odwzorowuje co co było kiedyś, zmieniają się jedynie „aktorzy”. Warto mieć to również na uwadze.

Dlatego Droga prowadząca do spełniania, czy prywatnie, czy w biznesie jest drogą do POZNANIA SAMEGO SIEBIE.  Jeżeli będziesz świadomy/a za czym tak biegniesz, ale za czym tak naprawdę biegniesz, to wtedy, zaufaj mi, zrelaksujesz się w swoim byciu. Wtedy zrozumiesz, że większość zabiegów jest bezsensu, że w większości to OSIĄGANIE jest NIEPOTRZEBNE, że wystarczy, dla Ciebie, jedynie zmiana nastawienia i powrót do siebie.  Jeżeli będziesz dobrze się czuć w swoim biznesie i tym jak go prowadzisz, na jaką skalę, to nie powinno mieć dla Ciebie znaczenia, że konkurencja robi coś innego. Może dać Ci to oczywiście kopa – takiego fajnego i pozytywnego do wprowadzenia, czegoś nowego, ale jeżeli zaczynasz konkurować na drodze strachu, to raczej sukces nie jest gwarantowany – brak sukcesu jest efektem tego z jakiego stanu wewnętrznego wyrosły u Ciebie działania. Jeżeli codzienna twa droga jest pełna stresu i presji, to jak z takiej energii ma wyrosnąć coś fajnego? Moi klienci również mówią, że kiedyś nawet było lepiej kiedy prowadzili jednoosobowe działalności – fakt, że wtedy byli też specjalistami, ale obecnie borykają się z zarabianiem w pierwszej kolejności na koszty, ZUSY, pracowników, a dopiero potem są oni. Więc naprawdę ważna jest świadomość za czym biegniesz i czego pragniesz? Buduj swój biznes na drodze spokoju.

Jeżeli potrafisz się cieszyć i doceniać to co masz i gdzie jesteś, wtedy poczujesz się naprawdę szczęśliwy/a. Świat biznesu to często świat, w którym ciągle żyje się w poczuciu braku, ciągle stawiane cele, które nadają kierunek działań, powodują często również poczucie braku i ciągłą chęć osiągnięcia tego celu, aby być już tam, gdzieś w przyszłości. Takie podejście sprawia, że przed nosem umyka nam nasze życie. Zobacz czy też tak masz? Życie i biznes wydarza się TU i TERAZ.

Jesteś źródłem swojego spełnienia – zaglądnij w siebie i zaglądaj tam często – sprawdzaj jakie jakości Ci towarzyszą. Bardzo pomocne jest prowadzenie dziennika/pamiętnika. Bardzo zachęcam Cię do tego, porządkuje wiele spraw w głowie, oczyszcza, i pomaga zatrzymać gonitwę myśli. Pomocny jest również indywidualny proces coachingowy – jest to droga do samopoznania, do której gorąco oczywiście Cię zachęcam.

Poznaj siebie i w sobie szukaj wszelkiego źródła spełnienia.

 W razie pytań lub uwag – podziel się  nimi na facebooku (kliknij aby przejść do postu na facebooku).

Bądź na bieżąco: